POIR.01.01.01-00-0087/18
Celem projektu było opracowanie innowacyjnej modułowej hotelowej jednostki pływającej. Przyjęte założenia to opracowanie 3 prototypów hoteli pływających w zależności od uwarunkowań rzecznych. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na atrakcyjne i nietypowe miejsca hotelowe w centrach miast. Projekt został zrealizowany przez 24 m-ce od 09.2018 do 08.2020 i objął 4 etapy.
Badania przemysłowe (etap 1 i 2) dotyczyły opracowania konstrukcji i budowy prototypowych jednostek pływających wraz z opracowaniem systemu podstawowych funkcjonalności do inteligentnego zarządzania budynkiem. Planowane było również opracowanie budynku niskoenergetycznego tak, aby zapotrzebowanie na energię było minimalne. Wyzwaniem było opracowanie modułowości konstrukcji, która pozwoli na osiągnięcie niewielkiego zanurzenia obiektu i możliwości wielokrotnego montażu i demontażu. Dzięki powyższym funkcjonalnościom możliwe będzie poszerzenie spektrum możliwych lokalizacji dla jednostek hotelowych, praktycznie na każdym akwenie rzecznym i tym samym otwarcie rynku hotelarskiego na niespotykane dotąd rozwiązania. Etap 3 i 4 dotyczył sprawdzenia opracowanej technologii konstrukcji podczas testów w warunkach rzeczywistych. Etapy te pozwoliły na udoskonalenie prototypów i ostateczne potwierdzenie uzyskania przyjętych założeń projektowych. Efekty badań są bazą do wykorzystania powstałych rezultatów we własnej działalności gospodarczej firmy WOTEL. Nowo opracowane konstrukcje, stanowiące innowację w skali co najmniej krajowej, zostały włączone do oferty Wnioskodawcy i będą wytwarzane na terenie Polski. Dzięki realizacji projektu Wnioskodawca stał się prekursorem na rynku jednostek pływających w modelu niskoenergetycznym. Grupą docelową projektu są inwestorzy zainteresowani inwestycją w usługi hotelarskie w atrakcyjnych lokalizacjach w centrach miast oraz klienci indywidualni, którzy korzystać będą po zakończeniu projektu z produkowanych i prowadzonych przez spółkę woteli.
Kwota kosztów kwalifikowanych: 16 046 068.73
Kwota dofinansowania : 12 655 124.44
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020
Oś priorytetowa Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa
Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw
Poddziałanie Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.
POIR.01.01-00-0356/20
Projekt polega na opracowaniu innowacyjnego, modułowego budynku wraz z posadowieniem. Unowocześniona technologia wytwarzania nowego produktu opiera się o wytwarzanie pojedynczych, całkowicie gotowych modułów w fabryce. Najważniejszym aspektem modułowości jest mobilność, która umożliwia transport i budowę budynków w dowolnym miejscu na całym świecie, a w razie potrzeby bezinwazyjną rozbiórkę i przeniesienie.
Etap 1 i 2 dotyczą badań przemysłowych - opracowania modułowej konstrukcji i posadowienia. Etap 3 stanowi przetestowanie wybudowanych prototypów w warunkach rzeczywistych. Nowo opracowane konstrukcje stanowią
innowację w skali świata i zostaną włączone do oferty produktowej Wnioskodawcy. Dzięki realizacji projektu Wnioskodawca stanie się prekursorem na rynku mobilnych i szybkich w montażu budynków o szerokim zakresie funkcjonalności.
Grupę docelową stanowią: władze państw, które znajdują się w kryzysie, inwestorzy zainteresowani budową hotelu, gminy, zarządy miast.
Kwota kosztów kwalifikowanych: 15 729 758.75
Kwota dofinansowania : 12 342 907.00
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020
Oś priorytetowa Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa
Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw
Poddziałanie Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa
Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw.
Projekt Urzędu Patentowego RP
Firma Wotel Sp. z o.o. Sp. k. wzięła udział w projekcie Urzędu Patentowego RP, dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Własność intelektualna w Twojej firmie”. Celem projektu jest kształtowanie praktycznych umiejętności przedsiębiorców w zakresie wykorzystania ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej oraz możliwości czerpania korzyści z tej ochrony. Efektem projektu jest uzyskanie praktycznej wiedzy, jak chronić własność intelektualną firmy oraz jak czerpać korzyści z ochrony własności intelektualnej w celu zwiększenia konkurencyjności firmy.
Koszt usługi objętej grantem brutto: 2 644,50 zł.
Całkowita kwota grantu otrzymanego z UE: 1935,00 zł.