Kim jesteśmy?

O nas

Doświadczenie

Od lat zmieniamy rynek budownictwa w Polsce

Zrealizowanych inwestycji

zabudowy mieszkaniowej

Oddanych lokali

Zrealizowanej powierzchni

Lider i prekursor

budownictwa modułowego na wodzie w Polsce

Projektów domów jednorodzinnych

w Polsce, Europie i Afryce

GLA wybudowane na wodzie

w ciągu ostatnich 2 lat

Badania i rozwój

Wciąż odkrywamy nowe rozwiązania i zostaliśmy za to docenieni w Europie

Innowacyjne unijne projekty badawcze

w toku

Łączna wartość realizowanych projektów badawczych

przetestowane i wdrożone

Nowe technologie budowlane

Polish flag National Center of Research and Development logo European Funds logo European Union flag

POIR.01.01.01-00-0087/18
Celem projektu było opracowanie innowacyjnej modułowej hotelowej jednostki pływającej. Przyjęte założenia to opracowanie 3 prototypów hoteli pływających w zależności od uwarunkowań rzecznych. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na atrakcyjne i nietypowe miejsca hotelowe w centrach miast. Projekt został zrealizowany przez 24 m-ce od 09.2018 do 08.2020 i objął 4 etapy. Badania przemysłowe (etap 1 i 2) dotyczyły opracowania konstrukcji i budowy prototypowych jednostek pływających wraz z opracowaniem systemu podstawowych funkcjonalności do inteligentnego zarządzania budynkiem. Planowane było również opracowanie budynku niskoenergetycznego tak, aby zapotrzebowanie na energię było minimalne. Wyzwaniem było opracowanie modułowości konstrukcji, która pozwoli na osiągnięcie niewielkiego zanurzenia obiektu i możliwości wielokrotnego montażu i demontażu. Dzięki powyższym funkcjonalnościom możliwe będzie poszerzenie spektrum możliwych lokalizacji dla jednostek hotelowych, praktycznie na każdym akwenie rzecznym i tym samym otwarcie rynku hotelarskiego na niespotykane dotąd rozwiązania. Etap 3 i 4 dotyczył sprawdzenia opracowanej technologii konstrukcji podczas testów w warunkach rzeczywistych. Etapy te pozwoliły na udoskonalenie prototypów i ostateczne potwierdzenie uzyskania przyjętych założeń projektowych. Efekty badań są bazą do wykorzystania powstałych rezultatów we własnej działalności gospodarczej firmy WOTEL. Nowo opracowane konstrukcje, stanowiące innowację w skali co najmniej krajowej, zostały włączone do oferty Wnioskodawcy i będą wytwarzane na terenie Polski. Dzięki realizacji projektu Wnioskodawca stał się prekursorem na rynku jednostek pływających w modelu niskoenergetycznym. Grupą docelową projektu są inwestorzy zainteresowani inwestycją w usługi hotelarskie w atrakcyjnych lokalizacjach w centrach miast oraz klienci indywidualni, którzy korzystać będą po zakończeniu projektu z produkowanych i prowadzonych przez spółkę woteli. Kwota kosztów kwalifikowanych: 16 046 068.73 Kwota dofinansowania : 12 655 124.44 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw Poddziałanie Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

POIR.01.01-00-0356/20
Projekt polega na opracowaniu innowacyjnego, modułowego budynku wraz z posadowieniem. Unowocześniona technologia wytwarzania nowego produktu opiera się o wytwarzanie pojedynczych, całkowicie gotowych modułów w fabryce. Najważniejszym aspektem modułowości jest mobilność, która umożliwia transport i budowę budynków w dowolnym miejscu na całym świecie, a w razie potrzeby bezinwazyjną rozbiórkę i przeniesienie. Etap 1 i 2 dotyczą badań przemysłowych - opracowania modułowej konstrukcji i posadowienia. Etap 3 stanowi przetestowanie wybudowanych prototypów w warunkach rzeczywistych. Nowo opracowane konstrukcje stanowią innowację w skali świata i zostaną włączone do oferty produktowej Wnioskodawcy. Dzięki realizacji projektu Wnioskodawca stanie się prekursorem na rynku mobilnych i szybkich w montażu budynków o szerokim zakresie funkcjonalności. Grupę docelową stanowią: władze państw, które znajdują się w kryzysie, inwestorzy zainteresowani budową hotelu, gminy, zarządy miast. Kwota kosztów kwalifikowanych: 15 729 758.75 Kwota dofinansowania : 12 342 907.00 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw Poddziałanie Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw.

Projekt Urzędu Patentowego RP
Firma Wotel Sp. z o.o. Sp. k. wzięła udział w projekcie Urzędu Patentowego RP, dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Własność intelektualna w Twojej firmie”. Celem projektu jest kształtowanie praktycznych umiejętności przedsiębiorców w zakresie wykorzystania ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej oraz możliwości czerpania korzyści z tej ochrony. Efektem projektu jest uzyskanie praktycznej wiedzy, jak chronić własność intelektualną firmy oraz jak czerpać korzyści z ochrony własności intelektualnej w celu zwiększenia konkurencyjności firmy. Koszt usługi objętej grantem brutto: 2 644,50 zł. Całkowita kwota grantu otrzymanego z UE: 1935,00 zł.

Team

Doświadczonych specjalistów

Marcin KukułkaMarcin Kukułka
Marcin Kukułka
Członek Zarządu
marcin.kukulka@qmodular.com

Swoje doświadczenie zawodowe od zawsze wiązał z wodą. Z czasem zamiłowanie to przeniósł także na płaszczyznę biznesową w przemyśle budowlanym, inicjując powstanie spółki Wotel, europejskiego pioniera w zakresie produkcji nowoczesnych budynków modułowych na wodzie. Doświadczony manager zarządzający obszarem Śląska w M3 System - spółce specjalizującej się w innowacyjnych projektach i wykonawstwie gotowych budynków mieszkalnych i usługowych. Analityk w zakresie budżetu Firmy. W QModular koordynuje współpracę i egzekwuje wyniki działów Dotacji, Marketingu, Sprzedaży, Prawnego, Księgowości i Administracji. Po pracy spędza czas na aktywnym wypoczynku żeglując, pływając, nurkując lub na siłowni – grając w squasha lub uprawiając crossfit. Miłośnik literatury z zakresu rozwoju osobistego i biografii.

Marcin PacuraMarcin Pacura
Marcin Pacura
Członek Zarządu
marcin.pacura@qmodular.com

Pasjonat zarządzania i nowoczesnych technologii budowlanych. Współwłaściciel marek M3 System, Wotel i QModular, swoje życie zawodowe od początku kariery wiążący z budownictwem. Skuteczny w zarządzaniu produkcją, gdzie lokuje swoje największe zainteresowanie. Pionier na rynku polskim w zakresie projektowania i zastosowania nowoczesnej technologii budowlanej w ramach firmy M3 System. Wdrożeniowiec, badacz, dobry marketingowiec posiadający również geny znakomitego sprzedawcy. Autor projektów i wykonawca budowy kilkuset domów jednorodzinnych realizowanych w Polsce, Irlandii i Portugalii. Współautor i współwykonawca Muzeum Korony Ziemi w Zawoi oraz pierwszego w Polsce domu na wodzie w Warszawie. Prywatnie – dusza towarzystwa i wielbiciel sportów zimowych.

Paweł KukułkaPaweł Kukułka
Paweł Kukułka
Dyrektor ds. Rozwoju

Dyrektor produkcji i inżynier budowy z wieloletnim stażem, odpowiedzialny m.in. za kontrolę nad prawidłowym i terminowym prowadzeniem robót, koordynację pracy zespołu, tworzenie raportów, zarządzanie sprzętem, materiałami i stanem BHP. Zrealizował biurowce, markety, hale produkcyjne, restauracje, domy oraz hotele na wodzie. Posiada wykształcenie w zakresie budownictwa lądowego oraz budownictwa wodnego, zwieńczone dyplomem magistra inżyniera Politechniki Krakowskiej. W wolnym czasie rozwija swoją wiedzę w zakresie budownictwa modułowego, nowych technologii, astrofizyki i astronomii. Fan wszelkiej aktywności fizycznej, m.in. squasha, snowboardu, biegu z przeszkodami, żeglowania, spacerów po górach i tańca.

Maria GachMaria Gach
Maria Gach
Dyrektor Działu Logistyki i Zakupów

Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz studia inżynierskie na kierunku Towaroznawstwo, specjalizacja: Menedżer produktu. Obecnie w trakcie studiów magisterskich na kierunku Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym  w Krakowie, specjalizacja : Menedżer Logistyki. Posiada wiedzę jak i kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami logistycznymi w firmie w branży Automotive (zakupy, transport, magazynowanie, planowanie, obsługa klienta, sprzedaż). Doświadczenie w dziale logistyki rozpoczęła od pracy na stanowisku Specjalisty ds. Zakupów, następnie Planisty Produkcji i kolejno Kierownika i Dyrektora działu Logistyki. Czerpie radość z pracy z ludźmi. Miłośniczka kuchni włoskiej, w wolnym czasie uprawia sporty na świeżym powietrzu : jogging oraz jazdę na rowerze.

Maciej MirowskiMaciej Mirowski
Maciej Mirowski
Dyrektor Działu Inżynieryjno - Projektowego

Tytuł magistra inżyniera zdobył kończąc z wyróżnieniem studia na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Inżynierii Lądowej. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako inżynier budowy przy budowie prestiżowych hoteli marki Hilton w Krakowie – kompleks Hampton and Double Tree by Hilton. Następnie przez ponad 5 lat związany z jedną z większych firm deweloperskich w Krakowię, gdzie z sukcesem już jako Kierownik Projektu oddał do użytkowania ok. 50 000 m2 powierzchni mieszkalno-usługowej. Posiada uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w zakresie konstrukcyjno – budowlanym. Wolny czas lubi spędzać przemierzając bezdroża autem offroadowym.

Piotr KęsekPiotr Kęsek
Piotr Kęsek
Architekt Prowadzący

Absolwent Politechniki Krakowskiej, studiów 1 i 2 stopnia na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie projektowania pełnego spektrum budynków mieszkalnych i użytkowych, m.in. zespołów zabudowy mieszkaniowej (do 12 000 m2 PUM), domów jednorodzinnych, hal magazynowych i obiektów hotelowych w znanych polskich kurortach. Autor opracowania technologii budownictwa modułowego oraz przystosowania projektu pływającego hotelu do technologii modułowej dla QMODULAR. Na swoim koncie ma również m.in. projekt pływającej restauracji oraz projekt pływającego hotelu z płaskim dachem. Budowa i latanie dronami wyścigowymi – to Jego hobby. Interesuje się też technologią druku 3D. W czasie wolnym uprawia boks, pływanie i jazdę na snowboardzie.

Mateusz ŻarówMateusz Żarów
Mateusz Żarów
Kierownik Produkcji

Ukończył Politechnikę Krakowską, Wydział Inżynierii Lądowej, specjalność Budownictwo. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych Zarządzanie Projektami na Wydziale Zarzadzania AGH. Posiada uprawnienia budowlane Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Doświadczenie zawodowe: w roli kierownika robót prowadził budowy w zakresie realizacji ponad 250 000 m2 powierzchni całkowitej budynków biurowych, mieszkalnych, galerii i użyteczności publicznej. W czasie wolnym podróżuje, docierając w najodleglejsze zakątki świata. Pasjonuje się architekturą i designem. Miłośnik dobrej literatury i wybornej kuchni.

Maciej MalikMaciej Malik
Maciej Malik
Kierownik Hali Spawalniczej

Międzynarodowy Inżynier Spawalnik z 15 letnim stażem w spawalnictwie, inżynier materiałowy, inżynier spajania. Posiada doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu technologii spawania, opracowywaniu dokumentacji zakładowej (plany spawania, plany NDT), audytach technologicznych. Współpracował z jednostkami notyfikowanym przy wdrażaniu międzynarodowych norm i dyrektyw w zakresie bezpieczeństwa i jakości w przemyśle ciężkim w zakładzie produkcyjnym (EN ISO 3834-2, EN 1090, EN 15085). Maciej ma na koncie wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i wdrażaniu do produkcji projektów badawczo-rozwojowych na stanowisku Samodzielnego Inżyniera ds. rozwoju procesu produkcyjnego (dział R&D/Automotiv) w Centrum Technicznym. Czas wolny spędza w górach, lubi dobrą muzykę.

Gabriel TrzosGabriel Trzos
Gabriel Trzos
Kierownik Montażu

Absolwent wydziału mechanicznego Politechniki Krakowskiej, inżynier kierunku Mechanika i budowa maszyn, magister Energetyki. Gabriel posiada doświadczenie w zakresie prowadzenia montaży inwestycji w przemyśle ciężkim. Nadzorował montaże konstrukcji stalowych pieców szklarskich oraz urządzeń przemysłowych w hutach stali i szkła w Polsce i Europie. Pracował jako kierownik montażu końcowego kotłów grzewczych w Herzu. Pasjonuje się muzyką, obecnie uczestniczy i koncertuje w ramach własnego zespołowego projektu muzycznego w konwencji reggae/ska. Lubi polską motoryzację, w wolnych chwilach remontuje swojego poloneza.

Piotr BielecPiotr Bielec
Piotr Bielec
Główny Technolog

Posiada szerokie doświadczenie zawodowe w pracy zarówno na budowach, jak i w biurach projektowych. Prywatnie mąż pięknej żony i ojciec dwóch wspaniałych córek, miłośnik nowych technologii. Twierdzi, że ciężko jest przedstawić mu nowinkę techniczną, o której by wcześniej nie słyszał. Amator dobrej kuchni – głównie jego autorstwa.

Jacek KrzywdaJacek Krzywda
Jacek Krzywda
Kierownik Prefabrykacji

Absolwent krakowskiej AGH, specjalność Inżynier Budownictwa. Posiada 7 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie budowy hoteli w standardzie Premium oraz w prowadzeniu prac wykończeniowych w ramach własnego biznesu. Ojciec dwójki dzieci, aktywnie spędza czas podczas górskich wędrówek. Pasją Jacka są szybkie samochody i dobra kuchnia.

Adrian PodosekAdrian Podosek
Adrian Podosek
Kierownik Hali Montażowej

Tytuł inżyniera zdobył na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Posiada 8 letnie doświadczenie w budowie domów jednorodzinnych i hal przemysłowych na terenie Europy. W wolnym czasie interesuje się turystyką motocyklową, uprawia biegi OCR.

Team members
Scrolluj
Do góry