Kim jesteśmy?

O nas

Doświadczenie

Od lat zmieniamy rynek budownictwa w Polsce

Zrealizowanych inwestycji

zabudowy mieszkaniowej

Oddanych lokali

Zrealizowanej powierzchni

Lider i prekursor

budownictwa modułowego na wodzie w Polsce

Projektów domów jednorodzinnych

w Polsce, Europie i Afryce

GLA wybudowane na wodzie

w ciągu ostatnich 2 lat

Badania i rozwój

Wciąż odkrywamy nowe rozwiązania i zostaliśmy za to docenieni w Europie

Innowacyjne unijne projekty badawcze

Łączna wartość realizowanych projektów badawczych

przetestowane i wdrożone

Nowe technologie budowlane

Polish flag National Center of Research and Development logo European Funds logo European Union flag

POIR.01.01.01-00-0087/18
Celem projektu było opracowanie innowacyjnej modułowej hotelowej jednostki pływającej. Przyjęte założenia to opracowanie 3 prototypów hoteli pływających w zależności od uwarunkowań rzecznych. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na atrakcyjne i nietypowe miejsca hotelowe w centrach miast. Projekt został zrealizowany przez 24 m-ce od 09.2018 do 08.2020 i objął 4 etapy. Badania przemysłowe (etap 1 i 2) dotyczyły opracowania konstrukcji i budowy prototypowych jednostek pływających wraz z opracowaniem systemu podstawowych funkcjonalności do inteligentnego zarządzania budynkiem. Planowane było również opracowanie budynku niskoenergetycznego tak, aby zapotrzebowanie na energię było minimalne. Wyzwaniem było opracowanie modułowości konstrukcji, która pozwoli na osiągnięcie niewielkiego zanurzenia obiektu i możliwości wielokrotnego montażu i demontażu. Dzięki powyższym funkcjonalnościom możliwe będzie poszerzenie spektrum możliwych lokalizacji dla jednostek hotelowych, praktycznie na każdym akwenie rzecznym i tym samym otwarcie rynku hotelarskiego na niespotykane dotąd rozwiązania. Etap 3 i 4 dotyczył sprawdzenia opracowanej technologii konstrukcji podczas testów w warunkach rzeczywistych. Etapy te pozwoliły na udoskonalenie prototypów i ostateczne potwierdzenie uzyskania przyjętych założeń projektowych. Efekty badań są bazą do wykorzystania powstałych rezultatów we własnej działalności gospodarczej firmy WOTEL. Nowo opracowane konstrukcje, stanowiące innowację w skali co najmniej krajowej, zostały włączone do oferty Wnioskodawcy i będą wytwarzane na terenie Polski. Dzięki realizacji projektu Wnioskodawca stał się prekursorem na rynku jednostek pływających w modelu niskoenergetycznym. Grupą docelową projektu są inwestorzy zainteresowani inwestycją w usługi hotelarskie w atrakcyjnych lokalizacjach w centrach miast oraz klienci indywidualni, którzy korzystać będą po zakończeniu projektu z produkowanych i prowadzonych przez spółkę woteli. Kwota kosztów kwalifikowanych: 16 046 068.73 Kwota dofinansowania : 12 655 124.44 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw Poddziałanie Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa.

POIR.01.01-00-0356/20
Projekt polega na opracowaniu innowacyjnego, modułowego budynku wraz z posadowieniem. Unowocześniona technologia wytwarzania nowego produktu opiera się o wytwarzanie pojedynczych, całkowicie gotowych modułów w fabryce. Najważniejszym aspektem modułowości jest mobilność, która umożliwia transport i budowę budynków w dowolnym miejscu na całym świecie, a w razie potrzeby bezinwazyjną rozbiórkę i przeniesienie. Etap 1 i 2 dotyczą badań przemysłowych - opracowania modułowej konstrukcji i posadowienia. Etap 3 stanowi przetestowanie wybudowanych prototypów w warunkach rzeczywistych. Nowo opracowane konstrukcje stanowią innowację w skali świata i zostaną włączone do oferty produktowej Wnioskodawcy. Dzięki realizacji projektu Wnioskodawca stanie się prekursorem na rynku mobilnych i szybkich w montażu budynków o szerokim zakresie funkcjonalności. Grupę docelową stanowią: władze państw, które znajdują się w kryzysie, inwestorzy zainteresowani budową hotelu, gminy, zarządy miast. Kwota kosztów kwalifikowanych: 15 729 758.75 Kwota dofinansowania : 12 342 907.00 Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 Oś priorytetowa Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw Poddziałanie Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Działanie Projekty B+R przedsiębiorstw.

Projekt Urzędu Patentowego RP
Firma Wotel Sp. z o.o. Sp. k. wzięła udział w projekcie Urzędu Patentowego RP, dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Własność intelektualna w Twojej firmie”. Celem projektu jest kształtowanie praktycznych umiejętności przedsiębiorców w zakresie wykorzystania ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej oraz możliwości czerpania korzyści z tej ochrony. Efektem projektu jest uzyskanie praktycznej wiedzy, jak chronić własność intelektualną firmy oraz jak czerpać korzyści z ochrony własności intelektualnej w celu zwiększenia konkurencyjności firmy. Koszt usługi objętej grantem brutto: 2 644,50 zł. Całkowita kwota grantu otrzymanego z UE: 1935,00 zł.

Team

Doświadczonych specjalistów

Marcin Kukułka Marcin Kukułka
Marcin Kukułka
Członek Zarządu

Swoje doświadczenie zawodowe od zawsze wiązał z wodą. Z czasem zamiłowanie to przeniósł także na płaszczyznę biznesową w przemyśle budowlanym, inicjując powstanie spółki Wotel, europejskiego pioniera w zakresie produkcji nowoczesnych budynków modułowych na wodzie. Doświadczony manager zarządzający obszarem Śląska w M3 System - spółce specjalizującej się w innowacyjnych projektach i wykonawstwie gotowych budynków mieszkalnych i usługowych. Analityk w zakresie budżetu Firmy. W QModular koordynuje współpracę i egzekwuje wyniki działów Dotacji, Marketingu, Sprzedaży, Prawnego, Księgowości i Administracji. Po pracy spędza czas na aktywnym wypoczynku żeglując, pływając, nurkując lub na siłowni – grając w squasha lub uprawiając crossfit. Miłośnik literatury z zakresu rozwoju osobistego i biografii.

Marcin Pacura Marcin Pacura
Marcin Pacura
Członek Zarządu

Pasjonat zarządzania i nowoczesnych technologii budowlanych. Współwłaściciel marek M3 System, Wotel i QModular, swoje życie zawodowe od początku kariery wiążący z budownictwem. Skuteczny w zarządzaniu produkcją, gdzie lokuje swoje największe zainteresowanie. Pionier na rynku polskim w zakresie projektowania i zastosowania nowoczesnej technologii budowlanej w ramach firmy M3 System. Wdrożeniowiec, badacz, dobry marketingowiec posiadający również geny znakomitego sprzedawcy. Autor projektów i wykonawca budowy kilkuset domów jednorodzinnych realizowanych w Polsce, Irlandii i Portugalii. Współautor i współwykonawca Muzeum Korony Ziemi w Zawoi oraz pierwszego w Polsce domu na wodzie w Warszawie. Prywatnie – dusza towarzystwa i wielbiciel sportów zimowych.

Andrzej Kukułka Andrzej Kukułka
Andrzej Kukułka
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, magister ekonomii na kierunku Marketing i Komunikacja Rynkowa. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu międzynarodowych sieci sprzedaży oraz dystrybucji, a także strategii marketingowych, które zdobył m.in. w Wielkiej Brytanii u producenta paliw alternatywnych oraz biomasy. Pływa, żegluje oraz aktywnie bierze udział w regatach na własnym katamaranie. Zimą każdą wolną chwile spędza na stokach narciarskich.

Paweł Kukułka Paweł Kukułka
Paweł Kukułka
Dyrektor Działu Realizacji Inwestycji

Dyrektor produkcji i inżynier budowy z wieloletnim stażem, odpowiedzialny m.in. za kontrolę nad prawidłowym i terminowym prowadzeniem robót, koordynację pracy zespołu, tworzenie raportów, zarządzanie sprzętem, materiałami i stanem BHP. Zrealizował biurowce, markety, hale produkcyjne, restauracje, domy oraz hotele na wodzie. Posiada wykształcenie w zakresie budownictwa lądowego oraz budownictwa wodnego, zwieńczone dyplomem magistra inżyniera Politechniki Krakowskiej. W wolnym czasie rozwija swoją wiedzę w zakresie budownictwa modułowego, nowych technologii, astrofizyki i astronomii. Fan wszelkiej aktywności fizycznej, m.in. squasha, snowboardu, biegu z przeszkodami, żeglowania, spacerów po górach i tańca.

Marek Piórkowski Marek Piórkowski
Marek Piórkowski
Dyrektor ds. Rozwoju

Prywatnie pasjonat sportów motorowych, w szczególności Formuły 1. Swoją karierę zawodową rozpoczął ponad 20 lat temu zarządzając sprzedażą B2B i B2C. Zajmował takie stanowiska jak: Key Account Manager, Area Sales Manager, Strategic Business Manager oraz Dyrektor Sprzedaży. Posiada bogate doświadczenie we wprowadzeniu nowych marek na rynek Polski. Trener biznesu, świadczący profesjonalne doradztwo dla firm i instytucji z zakresu zarządzania i rozwoju oraz dotacji unijnych wraz z koordynowaniem projektów.

Piotr Kęsek Piotr Kęsek
Piotr Kęsek
Dyrektor Działu Inżynieryjno - Projektowego

Absolwent Politechniki Krakowskiej, studiów 1 i 2 stopnia na Wydziale Architektury i Urbanistyki. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie projektowania pełnego spektrum budynków mieszkalnych i użytkowych, m.in. zespołów zabudowy mieszkaniowej (do 12 000 m2 PUM), domów jednorodzinnych, hal magazynowych i obiektów hotelowych w znanych polskich kurortach. Autor opracowania technologii budownictwa modułowego oraz przystosowania projektu pływającego hotelu do technologii modułowej dla QMODULAR. Na swoim koncie ma również m.in. projekt pływającej restauracji oraz projekt pływającego hotelu z płaskim dachem. Budowa i latanie dronami wyścigowymi – to Jego hobby. Interesuje się też technologią druku 3D. W czasie wolnym uprawia boks, pływanie i jazdę na snowboardzie.

Szymon Tatara Szymon Tatara
Szymon Tatara
Dyrektor Produkcji

Szymon posiada wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu, prowadzeniu i nadzorowaniu procesu budowy, jako inżynier budowy, kierownik budowy i inspektor nadzoru inwestorskiego. Posiada wykształcenie w zakresie budownictwa, zwieńczone dyplomem inżyniera, które zdobył na Politechnice Krakowskiej. Ukończył wiele budynków mieszkalnych, przemysłowych, klinikę medyczną, a także warsztat samochodowych z myjnią. W wolnym czasie remontuje zabytkowe samochody.

Maria Gach Maria Gach
Maria Gach
Dyrektor Działu Logistyki i Zakupów

Maria ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie na kierunku Towaroznawstwo oraz Menedżer Logistyki. Posiada wiedzę, jak i kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu procesami logistycznymi w firmie z branży Automotive (zakupy, transport, magazynowanie, planowanie, obsługa klienta, sprzedaż). Doświadczenie w Dziale Logistyki rozpoczęła od pracy na stanowisku Specjalisty ds. Zakupów, następnie Planisty Produkcji, kolejno Kierownika Działu Logistyki, a następnie Dyrektora Działu Logistyki. Czerpie radość z pracy z ludźmi. Miłośniczka kuchni włoskiej, w wolnym czasie uprawia sporty na świeżym powietrzu: jogging oraz jazdę na rowerze.

Scrolluj
Do góry